Oddział w Sułkowicach
T: 12 27 32 173

Oddział w Lanckoronie
T: 33 876 35 76

Punkt Lekarski w Izdebniku
T: 33 876 32 93

Aktualności


08.10.2019
Bezpłatne badania cytologiczne w Sułkowicach w ramach kontraktu z NFZ.

Uprzejmie informujemy, że Przychodnia Medycyny Rodzinnej przystąpiła do programu profilaktyki raka szyjki macicy w ramach kontraktu z NFZ.

Codziennie z powodu raka szyjki macicy umiera w Polsce średnio 5 kobiet. Nasz kraj zajmuje jedno z niechlubnych czołowych miejsc w Europie jeśli chodzi o zapadalność i umieralność z powodu tego nowotworu. Chociaż rak szyjki macicy w początkowym stadium, tzw. przedinwazyjnym jest niemal całkowicie wyleczalny, to wskutek zaniechania badań cytologicznych i opóźnionego wykrycia, umieralność z jego powodu jest wciąż wysoka.

 

Program adresowany jest do ubezpieczonych kobiet w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanej cytologii. U kobiet obciążonych czynnikami ryzyka (zakażonych wirusem HIV, przyjmujących leki immmunosupresyjne, zakażonych HPV), bezpłatne badanie jest wykonywane co 12 miesięcy.  Zapraszamy też pacjentki, które nie kwalifikują się do ww. grupy. Preferencyjna cena badania komercyjnego wynosi tylko 30 zł.

 

Pobrania wykonuje Katarzyna Łukasiewicz – wieloletnia położna naszej przychodni, magister położnictwa oraz specjalista pielęgniarstwa położniczego. Na badanie nie potrzeba skierowania, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr. 12 27 32 173.

Terminy pobrań znajdują się w tym miejscu.

 

W miarę zapotrzebowania Pacjentek, dni i godziny badań będą rozszerzane.

 


pokaż wszystkie wiadomości ››

All content © 2019 NZOZ Sułkowice. All rights reserved.

Projekt strony WWW: ENITEO